Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adip elit, pellentesque turpis.

Witamy na stronie szkoły     telefon: 23 662 21 63

/  Biblioteka

Ze zbiorów biblioteki korzystają uczniowie klas I – VI oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.  Wypożyczanie książek odbywa się codziennie od godz.800do 1630. Oprócz lektur obowiązkowych i uzupełniających w naszej bibliotece znajdują się również pozycje książkowe z literatury pięknej, fantastyczno – naukowej oraz popularno – naukowej. Ponadto posiadamy księgozbiór podręczny, który stanowią: encyklopedie różnotematyczne, słowniki, filmy, płyty CD, książki metodyczne dla nauczycieli, fachowe czasopisma, podręczniki szkolne, programy multimedialne. W bibliotece znajdują się także programy nauczania i materiały nauczycieli w ramach „banku pomysłów”.

Przy bibliotece działa centrum multimedialne, z którego korzystają uczniowie i nauczyciele. Pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza pani Anny Wójciak działa aktyw biblioteczny, który stanowią uczennice klasy VI: Wiktoria Stranz, Dorota Karwacka, Marta Cendrowska, Anna Borzęcka, Joanna Sosnowska oraz uczennice klasy V: Pola Kania i Sylwia Wójciak.

Zespół poznaje zasady pracy biblioteki, zapoznaje się z księgozbiorem, wykonuje gazetki tematyczne. Od wielu lat biblioteka szkolna ściśle współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Płońsku. W ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w spotkaniach z autorami książek, konkursach czytelniczych i imprezach organizowanych przez MBP.

W celu podniesienia poziomu czytelnictwa i większego zainteresowania książką, biblioteka w każdym roku organizuje szkolne konkursy czytelnicze pt. „Znamy nasze lektury”.

Każdego roku uzupełniany jest księgozbiór biblioteczny o atrakcyjne nowości czytelnicze.

Zapewniamy naszym czytelnikom bogaty księgozbiór oraz miłą atmosferę w estetycznych pomieszczeniach biblioteki.

Regulamin biblioteki szkolnej – Pobierz regualmin